Wrocław, dnia 30 listopada 2011
OPINIA
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu wyraża pozytywną opinię o działalności Stowarzyszenia “Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera we Wrocławiu.
Stowarzyszenie Misja Dworcowa od chwili powstania zaangażowane jest w niesienie pomocy dziewczętom i młodym kobietom zagrożonym marginalizacją i wykluczeniem społecznym.
Pomocą i wsparciem Stowarzyszenie obejmuje każdego roku około 60 dziewcząt i dzieci w prowadzonym Ośrodku Interwencji Kryzysowej dla Dziewcząt oraz Punkcie Konsultacyjno- Informacyjnym . Specyfika działalności Ośrodka pozwala na zamieszkanie na okres przejściowy młodym matkom z noworodkami i niemowlętami z jednoczesnym wsparciem pedagogicznym i psychologicznym przez zatrudnionych w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym pracowników z bogatym doświadczeniem i profesjonalnym przygotowaniem zawodowym.
Stowarzyszanie współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu realizując projekty pomocowe na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie w ramach umowy dotacyjnej z Gmina Wrocław realizuje zadanie polegające na “Organizowaniu i prowadzeniu schronienia, łaźni i magazynów wydających odzież dla osób bezdomnych posiadających ostatnie zameldowanie w Gminie Wrocław “Mam szansę”.
Stowarzyszenie jako organizacja pożytku publicznego jest bardzo rzetelnym i wiarygodnym partnerem wspierającym ustawowe zadania pomocy społecznej na rzecz Miasta i Gminy Wrocław.
Informacji o współpracy udzielono na wniosek Stowarzyszenia “Misja Dworcowa” im. ks. Jana Schneidera.
Z poważaniem
Dyrektor Anna Józefiak- Materna- podpis nieczytelny
Wrocław, 30.11. 2011r.
WZD-P.514.8.2011.33
Dotyczy: Rekomendacja dla Stowarzyszenia MISJA DWORCOWA
wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia informuje, że Stowarzyszenie MISJA DWORCOWA im. ks. Jana Schneidera z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Kard. B. Kominka 3/5, od dziewięciu lat współpracuje z Wydziałem w realizacji zadań publicznych z zakresu profilaktyki, terapii oraz rehabilitacji osób doświadczających przemocy w rodzinie.
W roku 2011 Stowarzyszenie, na podstawie umowy nr D/WZD/957/1/2011, realizuje program poradnictwa psychologicznego i socjalnego w Punkcie Konsultacyjnym oraz terapii dla ofiar przemoc. Szczególna opiekę objęto młode dziewczęta, do których docierają streetwokerzy m.in. poprzez dyżury uliczne.
Współpraca ze Stowarzyszaniem przebiega w atmosferze partnerstwa i rzetelnego realizowania zadań na rzecz ofiar przemocy. Różnorodne formy działań, prowadzone przez specjalistów w zakresie profilaktyki i terapii powodują, iż odbiorcy otrzymują kompleksową pomoc edukacyjną i terapeutyczną.
Rozliczenie dotacji na realizację powierzonych przez Gminę zadań odbywa się w terminie, zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Rekomendacja sporządzona na prośbę Stowarzyszenia MISJA DWORCOWA .
Dyrektor Wydziału- Anna Szarycz- podpis nieczytelny
Kserokopia powyższych rekomendacji do wglądu w Biurze Stowarzyszenia.